همه چی درباره آیفون پک و ریپک
همه چی درباره آیفون پک و ریپک

برندها و کمپانی‌های زیادی در زمینه تولید انواع گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کنند اما باز هم برند معروف اپل در صدر جدول قرار دارد و هیچکدام از شرکت‌ها توانایی رقابت با این برند معروف را ندارند. برند اپل نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد و کمتر کسی پیدا می‌شود محصولات این کمپانی را دوست نداشته باشد.

ادامه
بوتاکس پیشانی
بوتاکس پیشانی

خطوط و چروک روی پیشانی را به راحتی می‌توان درمان نمود. با تزریق مقدار کمی از بوتاکس به ماهیچه‌ی فعال اخم این ماهیچه به اصطلاح فلج شده و به مرور زمان از حجم چروک و خطوط آن کاسته می‌شود. تزریق این ماده کمک می‌کند تا عضلات پیشانی ریلکس و آرام شوند. تأثیر تزریق بوتاکس به پیشانی معمولاً یک هفته بعد از تزریق به طور کامل مشخص می‌شود و در اکثر موارد نتیجه‌ای عالی در پی داشته است. همچنین در صورت عمیق بودن خطوط صورت مصرف هم زمان بوتاکس و ژل ژوویدرم یا رستیلان نتیجه‌ی بهتر و ماندگارتری در پی خواهد داشت.

ادامه
انواع سیم های ارتودنسی
انواع سیم های ارتودنسی

انواع سیم براکت ارتودنسی نیمی از بار درمان ارتودنسی را به دوش می‌کشد. به عنوان یکی از شناخته شده ترین درمان های دندانپزشکی، بریس ارتودنسی امکان داشتن لبخندی زیبا را برای همه فراهم می‌کند. بریس ارتودنسی از ۲ بخش براکت و انواع سیم ارتودنسی تشکیل شده است، و دندان ها را به محل صحیح هدایت می‌کند. در این مقاله قصد داریم انواع سیم براکت ارتودنسی یا همان انواع سیم های ارتودنسی را به همراه روند تکامل آنها بررسی کنیم.

ادامه
ریلاین دندان چیست؟
ریلاین دندان چیست؟

افرادی که از دست دندان استفاده می کنند. ممکن است به دلایل مختلفی دست دندان آنها دچار لقی شود. در این شرایط دندان مصنوعی دائما در بستر خود جابجا می شود. و در هنگام جویدن غذا بخشی از آن فشار بیشتری به مخاط دهان وارد می کند. که این فشار موجب زدگی و ایجاد درد می شود. و در پی آن تحلیل استخوان فک شتاب می گیرد.

ادامه
وسایل دندان پزشکی و کاربرد آنها
وسایل دندان پزشکی و کاربرد آنها

دندانپزشکی یکی از رشته‌های پزشکی بسیار حساس و البته دارای تجهیزات و ابزار بسیار کاربردی و ظریف است. طراحی و تولید این وسایل طیف گسترده‌ای از مهندسی پزشکی را در برمی‌گیرد. در این مقاله سعی داریم شما را با انواع تجهیزات دندانپزشکی، ابزار دندانپزشکی و کاربرد آنها آشنا کنیم.

ادامه
آمالگام چیست و چه کاربردی دارد؟
آمالگام چیست و چه کاربردی دارد؟

    از آنجا که ماندگاری این مواد پر کردنی نقره‌ای رنگ مناسب است، معمولاً در مواردی که پوسیدگی‌های وسیع دندان وجود دارد و یا دندان مورد ترمیم در عقب حفره دهان قرار گرفته و فشار زیادی حاصل از نیروی جویدن روی آن وارد می‌شود، بهترین انتخاب ترمیم آمالگام است.

ادامه
جرم گیر در دندانپزشکی
جرم گیر در دندانپزشکی

ازین دستگاه به منظور جرم گیری استفاده می شود. از جهت نوع کاربرد و سیستم عملکرد به 4 نوع عمده تقسیم می شود:      1- مینی پیزون      2- پیزون مستر      3- ایرفلو      4- کویترون

ادامه
آینه دندان پزشکی چیست-چه کاربردی دارد؟
آینه دندان پزشکی چیست-چه کاربردی دارد؟

آینهٔ فرو رفته یا آینهٔ دهانی از ابزارهای بکار رفته در دندانپزشکی است. آینه دندانپزشکی ساده یکی از مهمترین ادوات مورد استفاده در تجهیزات دندانپزشکی محسوب می‌شود، کاربرد اصلی آینه دندانپزشکی بررسی داخل دهان و دندان‌ها و معاینه قسمت‌های پشتی دندان‌ها که به راحتی قابل مشاهده نیست. بنابراین یکی از تجهیزاتی که در صنعت کلینیک دندانپزشکی به کار گرفته می شوند آینه دندانپزشکی می باشد.

ادامه
ساکشن در دنداپزشکی چیست؟- چه کاربردی دارد؟
ساکشن در دنداپزشکی چیست؟- چه کاربردی دارد؟

شاید لوله رابط ساکشن، مزاحم‌ترین چیزی باشد که حین یک درمان دندان‌پزشکی، مجبور به تحملش هستید و حتماً تا به حال از خود پرسیده‌اید که چه ضرورتی دارد آن را در تمام مدتی که دندان‌پزشک کارش را انجام می‌دهد

ادامه
جینجیوکتومی
جینجیوکتومی

لثه برداری برداشتن بافت لثه یا لثه است. همچنین از آن برای از بین بردن بافت اضافی لثه به دلایل زیبایی مانند اصلاح لبخند استفاده می شود. در ادامه بخوانید تا بدانید که این عملکرد چگونه انجام می شود، چقدر می تواند هزینه را داراست  و چه بهبودی را می پسندد. 

ادامه
کانتورینگ لثه چیست و چه کاربردی دارد؟
کانتورینگ لثه چیست و چه کاربردی دارد؟

بافت اضافه لثه منجر به کوچکتر به نظر رسیدن دندان ها می شود. با حذف بخشی کوچکی از بافت لثه با لیزر درمانی، با عنوان کانتورینگ لثه می توان این کار را انجام داد.

ادامه
لیزر دندان چیست و چه کاربردی دارد؟
لیزر دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

در صورتی که قبلا دریل های سنتی و قدیمی روی دندان هایتان در مطب دندانپزشک صورت گرفته، خبرهای خوب براتون داریم! در بحث دندانپزشکی پیشرفته، از تکنولوژی دندانپزشکی به همراه هنر نیز استفاده می شود، آن هم لیزر در دندانپزشکی هست. متاسفانه، همه بیماران اطلاعات کاملی از لیزر در دندانپزشکی ندارند.

ادامه
آیا دندان عصب کشی شده را می توان لمینیت کرد؟
آیا دندان عصب کشی شده را می توان لمینیت کرد؟

همان طور که می دانید از لمینت برای درمان زیبایی دندان ها و ایجاد طرح لبخند استفاده می شود یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد برای درمان زیبایی دندان ها از دندانپزشکان می پرسند این است که آیا دندان عصب کشی شده را میتوان لمینت کرد چرا که این روزها لمینت یکی از درمان های پرطرفدار زیبایی می باشد.

ادامه
رادیوگرافی دندان
رادیوگرافی دندان

تـــصمیم بـــراي انجـــام دادن معاینـــه رادیـــوگرافی بـــر پایـــه خـــصوصیات فـــردي بیمـــار اســـت کـــه ایـــن خـــصوصیات عبارت‌اند از: ســن، ســلامت عمــومی، یافته‌های بـــالینی و تاریخچــه بیمــاري. درحالی‌که تعـداد و تنـوع رادیوگرافی‌ها، فن‌های جدیـد تصویربرداري، افزایش‌یافته اسـت؛ کـاربرد دقیـق هـر روش هـم مشخص‌شده است. وسعت بیماری‌های دهان و دنـدان و همچنـین افزایش نگرانی از خطرات ناشی از اشعه X باعث گردیده اسـت تا بر توصیه مقطعی استفاده از رادیوگرافی، بیشتر تأکید می شود.

ادامه
بی حسی لثه و دندان
بی حسی لثه و دندان

یکی از اقدامات گریز ناپذیر قبل از ارائه خدمات دندانپزشکی ایجاد بی حسی دندان بیمار است که می تواند بسته به محل بی حسی و بافت لثه بیمار میزان درد آن شدت و ضعف داشته باشد . به همین دلیل است که معمولا بیماران اعلام کنند میزان درد متفاوتی را در هر بار بی حسی تجربه کرده اند و گاهی در احساس درد زیاد دندانپزشک را مقصر می دانند. 

ادامه
علت پوسیدگی دندان
علت پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان یکی از رایج ترین مشکلات در بین تمام بیماری ها است و رتبه دوم را نسبت به سرما خوردگی عادی در بین افراد دارد. پوسیدگی دندان و  دندان درد معمولاً در بین کودکان و افراد جوان مشاهده می شود، اما می تواند همه افراد را در هر سنی تحت تاثیر خود قرار دهد.

ادامه
عصب کشی دندان جلو چیست و چگونه انجام می شود؟
عصب کشی دندان جلو چیست و چگونه انجام می شود؟

عصب کشی (درمان ریشه) دندان جلو یکی از تخصصی ترین درمان ها در مجموعه جراحی های دندانپزشکی است. از آنجایی که دندان های جلو علاوه بر زیبایی چهره، در جویدن نیز تاثیر دارند، ممکن است به دلیل عدم رعایت درست بهداشت دهان و دندان دچار پوسیدگی شده و آسیب ببینند.

ادامه
پودر استخوان چیست و چه معایبی دارد؟
پودر استخوان چیست و چه معایبی دارد؟

ایمپلنت دندان روش بسیار مناسبی برای جایگزین کردن دندان از دست رفته است. طی چند سال گذشته مواد و تکنیک های مورد استفاده در ایمپلنت دندان پیشرفت قابل توجهی کرده است و مزایای ایمپلنت های دندانی نیز غیرقابل انکار هستند. تکنولوژی کاشت ایمپلنت نیاز به استخوان فک مستحکم با تراکم کافی دارد. به همین علت در شرایطی که استخوان فرد تحلیل رفته باشد یا تراکم کافی نداشته باشد و یا ارتفاع آن برای کاشت پایه ایمپلنت مناسب نباشد؛ معمولا از پودر استخوان برای پیوند استخوان فک استفاده می شود.

ادامه
کشیدن دندان در بارداری
کشیدن دندان در بارداری

بسیاری از خانم ها در دوره بارداری دچار دندان دردهایی می شوند که نیازمند مراجعه به دندانپزشکی است و سوالاتی در ذهن شان به وجود می آید. از جمله اینکه آیا امکان کشیدن دندان در دوره بارداری وجود دارد یا خیر و آیا کشیدن دندان در دوره بارداری برای جنین ضرر دارد؟

ادامه
دندان قروچه چه معایبی دارد و چگونه درمان می شود؟
دندان قروچه چه معایبی دارد و چگونه درمان می شود؟

دندان قروچه یکی از مشکلاتی است که می‌تواند از دوران کودکی با فرد همراه باشد. گاهی برخی بیماری‌های جسمانی و روانی در بزرگسالی می‌توانند سبب بروز دندان قروچه در خواب و یا حتی بیداری شوند. دندان قروچه بر سلامت دندان تاثیر گذاشته و باعث خرابی آن‌ها می‌شود. عواملی همچون استرس و اضطراب نیز در این زمینه تاثیر می‌گذارند که باید مورد درمان قرار گیرند. از آن جا که این رفتار اغلب در خواب اتفاق می‌افتد، فرد از وجود دندان قروچه بی خبر است. با اطلاع از برخی نشانه‌ها می‌توانید به دندان قروچه خود پی ببرید.

ادامه

استاک در رسانه های دیگر

از تخفیف ها و جدیدترین های استاک باخبر شوید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی